Kulečníkový klub KK DD Dolní Dunajovice, z.s. sdružuje hráče kulečníku a je zařazen do soutěží v rámci ČMBS. Založen byl na sklonku roku 2014 a spoluzakladatelem našeho klubu je i Zoltán Kováč, legenda karambolového kulečníku s minimálně 60 mistrovskými tituly.

Od roku2015 provozujeme kulečníkovou hernu v prostorách bývalé hospody v obecním objektu "Bílá růže".

Kulečníková herna je otevřena i pro veřejnost a nabízí místním i návštěvníkům naší obce možnost zahrát si kulečník v krásném prostředí na stolech a s materiálem v kvalitě nejvyšších soutěží, což je pro veřejně provozovanou hernu výjimečné. Přijďte a budete příjemně překvapeni.

Přijímáme nové členy a nabízíme možnost hrát v našem klubu kulečník závodně, ale i jen tak-pro zábavu a potěšení.


 


Závodní kulečník

Kulečníkový klub KKDD Dolní Dunajovice vstoupil sezonou 2019–2020 do čtvrtého roku svého působení. „Kulečníkářů“ máme v naší obci hodně a setkávání u zeleného sukna bývají vždy o dobré partě, o sportovních zážitcích i o emocích. A je jedno, jestli se kulečník hraje v hospodě, nebo na úrovni mistrovských zápasů doma či venku. Soutěže v karambolovém kulečníku v technických disciplínách hrajeme v rámci Jihomoravského kraje. Hráčská sezona začíná většinou v září a končí v dubnu následujícího roku.

Přehled jednotlivých sezón:

  • 2016/2017 3. třída postup
  • 2017/2018 2. třída
  • 2018/2019 2. třída postup
  • 2019/2020 1. třída z důvodu omezení nebyla soutěž dohrána
  • 2020/2021 1. třída

V roce 2019 byl náš kulečníkový klub pořadatelem soutěží jednotlivců v technických disciplínách a v trojbandu. Oba turnaje se velmi vydařily a byly obsazeny špičkovými hráči z našeho kraje. Pro mne byl velký zážitek pískat zápas, ve kterém hráč zahrál 200 karambolů na drc! Tedy na jeden náběh bez chyby. Takovéto zápasy se každý den nevidí a zde byly sehrány hned dva. První třída v rámci kraje – to je již opravdu vysoko posazená laťka – a tak si přejeme udržet se v této úrovni i pro další sezony.

Fotogalerie

Kulečník ze sirek. Celý kulečníkový stůl ve velikosti malého závodního stolu 105x210cm je skutečně vyroben pouze ze sirek. Obdivuhodná neskutečná práce ve vynikající kvalitě. K vidění bylo mnohem více krásných kousků a výrobků. Vše pouze a jen sirka vedle sirky.........

Výrobce pan Zdeněk Matějka, Nový Přerov