Pozvánka ke komunálním volbám
24. 10. 2014
Starosta občanům, Listopad 2018
24. 11. 2018
Pozvánka ke komunálním volbám
24. 10. 2014
Starosta občanům, Listopad 2018
24. 11. 2018

Zpravodaj obce 6/2016, přesně před rokem: „Obec vyzývá provozovatele penzionů, aby zajistili dodržování nočního klidu v obci ze strany jejich klientů.

Je pěkné, že se turistům v obci líbí a rádi sem jezdí, ale měli by respektovat i práva místních obyvatel. Pokud dojde k rušení nočního klidu, mohou občané volat Městskou policii Mikulov tel. 519 444 656, 602 763 477.“ V sobotu 25. 6. 2017 se konala soukromá oslava na hřišti TJ SOKOL (potvrdil mě p. Roman Pekárek), která se pravděpodobně díky dobré náladě zúčastněných, teplé letní noci a nadměrnému užívání alkoholu protáhla do ranních nedělních hodin (03:30).

Rozumím tomu, že každý chce a má právo se bavit tak, jak se mu to líbí. Naprosto jednoznačně však odmítám to, že na úkor takové zábavy není dodržován noční klid v širokém okolí. Ještě bych dokázal pochopit a tolerovat hlasitou zábavu do 23. či 24. hodiny. Odmítám však mlčet k tomu, aby kdokoliv porušoval právo občanů na klidnou noc a spánek po této době.

V tak teplé noci, jakou byla právě tato, máme většinou otevřená okna, za kterými díky bezohlednosti těch, co se bavili, nemohli spát občané a návštěvníci penzionů. Avšak také, a to především, miminka, děti, a senioři v širokém okolí. Nešlo ani tak o hlasitou hudbu a „zpěv“. Šlo především o hlasité výkřiky a řev, za který by se nemuseli stydět ani ti nejdivočejší predátoři pralesa.

Nejen tedy provozovatelé penzionů a jejich hosté, ale také účastníci akcí a různých oslav jsou zodpovědní za dodržování platných zákonů a vyhlášek. Mnozí mohou podotknout, že jsem měl já, nebo ostatní nedobrovolní posluchači této noční show volat Městskou policii Mikulov. Mohli, ale když jsme po probdělé noci spolu se sousedy hovořili, shodli jsme se na tom, že jsme očekávali, že se konečně na této oslavě najde někdo rozumný, kdo ukončí tuto hrůzu. Nenašel se však nikdo. Já osobně jsem nikdy na nikoho policii nevolal a nerad bych to měnil.

Nyní jsme na prahu letní turistické sezony, kdy penziony budou praskat ve švech a akcí je naplánováno mnoho. Chci Vás, majitele penzionů, provozovatele otevřených sklepů, účastníky soukromých oslav, a podobných akcí, které k létu dozajista patří, požádat o ohleduplnost vůči ostatním občanům a hostům naší obce. Chci Vás, naši milí občané požádat o shovívavost a toleranci s návštěvníky naší obce, kteří si užívají naší pohostinnosti a rozhodli se prožít svůj volný čas v naší obci. Chtějí si užít svoji dovolenou a bavit se.

Věřím, že společně si můžeme vzájemně vyjít vstříc. Stačí málo a prožijeme všichni krásné léto, na které budeme rádi vzpomínat. Mám za to a snad se mnou budete souhlasit, že noční klid a pořádek v naší obci jsme schopni a ochotni společně podpořit vlastním úsilím, bez nutnosti volat policii.

Přeji Vám krásné a pohodové letní dny.

Vít Záboj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *